Nicușor Dan a votat în Făgăraș. “Am votat pentru o schimbare care să aducă prosperitate, nu aventură”

Candidatul independent la alegerile prezidențiale Nicușor Dan a votat duminică în orașul natal Făgăraș, fiind așteptat de mai mulți susținători care i-au urat succes.

A venit la secţia de votare împreună cu partenera sa, Mirabela Grădinaru.

La intrarea în secţia de votare vandidatul a declarat că:

“Nu vorbim de două Românii, una a marilor orașe și una a micilor orașe”, a spus Dan înainte de a intra în secția de votare.

Nicuşor Dan a declarat jurnaliştilor, la ieşirea din secţia de votare, că a votat pentru schimbarea care să aducă prosperitatea şi nu schimbarea care să aducă aventură.

“Acum două săptămâni, românii au votat schimbare. Întrebarea este care schimbare? Am votat pentru o direcție european si pentru o colaborare bună pentru partenerii noștri europeni și nu pentru izolarea României.

Am votat pentru o schimbare care sa aducă prosperitate şi nu una care să aducă aventură şi descurajarea investiţiilor în România Invit românii să iasă la vot”, a declarat Nicușor Dan, care și-a exercitat dreptul la vot în Făgăraș, orașul natal.

“Am ales să votez aici la Făgăraș, ca să le transmitem oamenilor ca e important să ne amintim de unde am plecat”, a mai spus el, făcând apel către toți românii să iasă la vot.

Întrebat despre fraudele acuzate de George Simion, Nicușor Dan a răspuns: „Nu vreau să facem campanie în ziua votului”.

Declarație de neutralitate politică

Reamintim că această platformă are un caracter neutru din punct de vedere politic și nu susține nicio formațiune sau ideologie. Obiectivul nostru este strict informativ, reflectând în mod echilibrat informații din surse publice. Vă mulțumim pentru încrederea acordată!

Lasă un comentariu